- چهارشنبه 15 آذر 1402
December 06, 2023

معاونت تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی

جنایات غده سرطانی رژیم کودک اسرائیل در غزه محاصره شدهجنایات غده سرطانی رژیم کودک اسرائیل در غزه محاصره شده      

بسم‌ الله‌ القاصم‌ الجبارین
امروز شاهد دهشناک‌ترین رفتارهای رژیم غاصب، متوحش و کودک کش آپارتاید صهیونیستی برای نابودی بیش از یک ونیم میلیون نفر ساکنان سرزمین فلسطین هستیم.


اقدامات غیرانسانی اسرائیل همچون قطع کلیه خدمات زیرساختی غزه و کشتار بیش از ۱۰۰۰کودک بی‌گناه تاکنون، تخریب بیمارستان‌ها، مدارس و... بااستفاده از سلاح‌های ممنوعه و غیرمتعارف فسفری و اورانیومی که مدعیان دروغین حقوق بشر، به طور خاص آمریکا، در اختیار این رژیم جعلی و موقت  قرار داده است، مبین ذات خبیث، پلید و غیر انسانی این رژیم منحوس و حامیان جنایتکار آن می‌باشد. آنان که خود را مدعی و مهد حقوق بشر می‌دانند، لکن در عمل، اعمال و رفتارشان اعتبار اصطلاح حقوق بشر را لگدمال نموده است، این  اقدامات بر اساس موازین حقوق بین‌الملل مصداق بارز نسل کشی محسوب می‌شود.
معاونت تحقیقات، آموزش و حقوق شهروندی معاونت حقوقی ریس جمهور، ضمن اعلام حمایت و همدردی با مردم مظلوم غزه، این اقدامات خبیثانه و غیرانسانی و مصداق بارز نسل کشی و نقض حقوق بشر را محکوم می‌نماید.                                
ضمنا یادآور می‌شود که مستند به ماده ۱قانون مقابله با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه صلح و امنیت مصوب ۱۳۹۹؛ کلیه دستگاه‌های اجرائی کشور به موجب قانون مکلفند در چارچوب سیاست‌های کلی نظام و بهره‌مندی از ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، با اقدامات خصمانه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین، کشورهای اسلامی و جمهوری اسلامی ایران و نقش مخرب این رژیم نامشروع در برهم زدن صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی و نقض گسترده و سامان‌مند (سیستماتیک) حقوق بشر اعم از جنگ‌افروزی، اقدامات تروریستی، جنگ الکترونیک، استفاده از تسلیحات سنگین و سلاح‌های ممنوعه علیه غیرنظامیان، محاصره انسانی، شهرک‌سازی، آواره کردن مردم فلسطین، تلاش برای انضمام بخش‌های دیگری از سرزمین فلسطین، ادامه اشغال سرزمین فلسطین و بخش‌هایی از سوریه (جولان)، لبنان و دیگر سرزمین‌های اشغالی مقابله نمایند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

نظرات

نظر شما

اخبار مرتبط